30 czerwca 2016 r. rzeszowski oddział GDDKiA otworzył oferty, które zostały złożone w ramach zadania pn. „Wykonanie koncepcji programowej z pełnym rozpoznaniem geologicznym i hydroloogicznym budowy drogi ekspresowej S19 na odcinku węzeł Rzeszów–Południe (bez węzła) – Babica (z węzłem) długości około 10,3 km wraz z infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi”. 

Kto złożył oferty?

Do wykonania zadania zgłosiło się dzięwieć podmiotów. Teraz GDDKiA ma czas na ocenę ofert. Wśród nich znalazły się m.in.:  konsorcjum firm Shuessler - Plan Inżynierzy sp z.o.o (Warszawa) jako lider i CDM Smith sp z.o.o (Warszawa) jako partner;  Technical S.p.A (Mediolan), konsorcjum firm Getinsa Polska sp. z o.o (Warszawa) jako lider Getinsa Payma z Madrytu sp. z o.o jako partner; Mosty Katowice sp. z o.o.; Multiconsult Polska sp. z o.o. (Warszawa);  konsorcjum Transprojekt Gdański sp. z o.o. i Jappco sp. z o.o. (Kraków); ILF Consulting Engineers Polska sp. z o.o. (Warszawa); Complex Projekt sp. z o.o. Biuro Projektowo-Konsultingowe (Katowice); konsorcjum firm Promost Consulting sp. z o.o. (Rzeszów) jako lider, IRP Biuro Projektów sp. z o.o. (Warszawa) jako partner.

Via Carpatia

Ponad 10-kilometrowy odcinek trasy S19, którego dotyczyła oferta jest kluczowym dla drogi  Via Carpatia. W ramach inwestycji ma zostać zrealizowany tunel o długości 1,3 km, a także pięć estakad. Budowa Via Carpatia jest jednym z największych przedsięwzięć drogowych tej części Europy. Trasa ma prowadzić z Litwy, przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Grecję. Połączy więc północ Europy z jej południem.